4-aastane hugelpeenar

Hugelpeenra rajamine on üsna suur töö, mis tasub oma vaeva ära alles paari aasta pärast. Rajasime selle peenra aastal 2016. ning alles eelmisel aastal hakkas ta reaalselt vilja kandma ning tööd oli vähem. Muideks, nüüdseks pole algsest kuhilast enam midagi alles.

Hugelpeenra rajamine aastal 2016 nägi välja nii.

Kraavikaevamine liivasesse pinasesse oli ülilihtne!
Oksahunnikust hagu tassimine võttis omajagu aega. Samuti oli ajamahukas mulla peale tassimine. Esimeseks külvasime peenrale metsikuid lilli ja keerispea lilli, mis tolmeldajatele väga meeldisid. Peenart tuli tihti kasta, sest see muutus kiirelt väga kuivaks.Hugelpeenar aasta 2017. Ainuke, mis seal hästi kasvas oli suvikõrvits.

Siin on video, milline nägi peenar välja suve lõpupoole aastal 2017.

Hugelpeenar aastal 2018.

Naat võttis võimust, kui peenra peal kasvasid üsna hästi suvikõrvitsad ja lehtpeer, samuti vohas kress ja teised ürdid(tüümian) hästi. Kasta tuli peenart ikka veel üsna tihti. Peenrasse kolisid elama metsakuklased ning tihti võis näha ka vaskusse, kes peaksid tigude ja nälkjate populatsiooni vähendada aitama.

Hugelpeenar aastal 2019.

Sel aastal on juba peaaegu maatasa ning algsest kuhilast ei ole enam midagi alles. Oleme mulda ja adru jätkuvalt sinna peale tassinud, sest maa all olevad puutükid kõdunevad ära ja vajuvad pidevalt alla.

Hugelpeenar kevadel aastal 2020

Peenar aastal 2022

Arvamus "4-aastane hugelpeenar" kohta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s